1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Mimosemestrální kurzy KSE v ZS 2015/2016

Související stránky

Na ZS 2015/2016 připravila Katedra světové ekonomiky dva intenzivní kurzy hostujících profesorů. Registrovat si je můžete právě teď.

2SE431 Competing in Global Markets

Výuka bude probíhat od 2.11.2015 do 6.11.2015

Bublu Thakur-Weigold, Chair of Logistics Management, ETH Zurich

Mezinárodní obchod se obvykle studuje jako regulační rámec, tj. jakým způsobem vlády a organizace dohlíží na výměnu zboží, služeb a práce. Perspektiva tohoto interaktivního kurzu je založena na disciplíně, která má obrovský dopad na reálné rozhodování o globálním obchodu, ale v tradičních sylabech předmětů se objevuje jen zřídka. Na pokladu klasických případových studií aplikuje základy manažerského rozhodování a globálního supply chain managementu na konfiguraci globálního obchodu. Odpovídá tak na otázky kde vyrábět, s kým spolupracovat a co vyrábět.

Bublu Thakur-Weigold is a specialist in innovation diffusion and technology transfer. At ETH’s chair for Logistics Management, she is academic advisor to its MBA program in Supply Chain Management, in addition to working on special research projects. She is a partner at e3 associates International, a boutique consulting firm which helps companies to succeed using process innovation. At Hewlett-Packard in Germany, she worked as an internal supply chain consultant, instructor, and program manager. This followed the 10 years of experience she gained in IT and process consulting, working with multinational clients from heavy manufacturing, consumer packaged goods, and the telecommunications industry.

2SE328 Ekonomika a obchod Honkongu – anglicky

Kurz seznámí studenty s hlavními trendy a makroekonomickou situací Hongkongu, zejména s jeho postavením z hlediska mezinárodního obchodu, finančních a kapitálových toků. Pozornost bude věnována charakteristice ekonomiky Hongkongu (jeho silným a slabým stránkám), jeho vazbě na pevninskou Čínu a významu v regionálním i světovém obchodu.

Výuka bude probíhat od 19.10.2015 do 21.10.2015; hostující profesor K. Zapletalová, Hongkongská obchodní rada v Praze