1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Čínská studia

 

Co nabízí vedlejší specializace „Čínská studia“ svým studentům?

  1. Získání důležitých a velmi komplexních znalostí a dovedností pro působení na dynamickém, rychle se rozvíjejícím čínském trhu a pro obchodování s čínskými obchodními partnery, stejně jako pro další studium přímo na čínských univerzitách. Na zajištění kvalitní obsahové náplně specializace se podílejí odborníci ze tří kateder FMV: z Katedry světové ekonomiky, Střediska mezinárodních studií Jana Masaryka a Katedry obchodního podnikání a komerčních komunikací.
  2. Možnost absolvovat kurzy s účastí odborníků z praxe i předních českých sinologů, kteří mají hluboké a konkrétní znalosti o čínském trhu i zdejším kulturním prostředí. V minulosti se našich přednášek účastnili např. zástupci společností Home Credit China, Škoda Auto a.s., Cisco Systems, OKD nebo Ústavu mezinárodních vztahů. V přednáškách vystupují pravidelně i diplomaté a zástupci čínské ambasády v Praze.
  3. Získání Certifikátu Asijská studia, jehož cílem je doložit širší znalosti studentů, specializujících se ve svých studiích na perspektivní region Asie. Certifikát uděluje Fakulta mezinárodních vztahů a Katedra světové ekonomiky, ve spolupráci s Centrem asijských studií FMV nejlepším studentům specializace Čínská studia, kteří splní povinné i volitelné podmínky (viz zde). Certifikát Asijská studia zaštiťuje společnost Škoda Auto a.s., která je významným partnerem Čínských studií.
  4. Přístup k informacím o odborných stážích a pracovních příležitostech v partnerských společnostech a institucích v Číně. Vybraní studenti Čínských studií měli např. unikátní možnost absolvovat několika měsíční odbornou stáž v Číně, na různých pozicích ve společnosti Škoda Auto a.s.
  5. Příležitost zapojit se do výzkumných akademických aktivit prostřednictvím spolupráce s vyučujícími, kteří se účastní fakultních i jiných výzkumných projektů, nebo jako pomocná vědecká síla na Katedře světové ekonomiky.
  6. Přípravu ke studiu na FMV na doktorském stupni, se zaměřením na Čínu a její ekonomiku.
  7. Vedle odborných aktivit i neformální setkávání ve formě tradičních čínských večeří, cestovatelských prezentací o Číně nebo setkávání s absolventy oboru.

Přidejte se k nám i na Facebooku, v otevřené skupině: www.facebook.com/CinskaStudia

Možnost získání Certifikát Asijská studia pro studenty vedlejší specializace Čínská studia – více informací zde.